Quadcopter DJI Mavic 2 Zoom PCT

Wydaje się, że drony DJI i tak są idealnymi rozwiązaniami do fotografii lotniczej, które nie wymagają poważnych umiejętności i szkoleń, ale ukochana przez wielu Seria Mavic otrzymała drugą generację, a teraz quadrocoptery są zdolne do takich rzeczy, które nawet profesjonalni kamerzyści będą zmuszeni powiedzieć „WOW”. Seria modeli Mavic 2 jest podzielona na trzy modele: Zoom, Pro, a także Enterprise.

Pomimo tego, że cechy dronów różnią się-modyfikacje są bardziej optymalizacją dla różnych zadań, niż poważnym rozróżnieniem linii pod względem funkcjonalności.

Mavic 2 Zoom to najtańszy model w składzie. W tym samym czasie Quadcopter obsługuje gogle DJI, a pod wieloma względami poważnie przewyższa Mavic Pro pierwszej generacji. Wszystkie drony Mavic 2 i inne produkty DJI w sklepie Big Geek są certyfikowane (Rostest) i sprzedawane z zastrzeżoną gwarancją producenta.

Okres gwarancji na różne modele i akcesoria może się różnić i jest zgodny z ustalonym przez producenta (DJI) produktem przeznaczonym do sprzedaży na terytorium Federacji Rosyjskiej.

Mavic 2 Zoom ma swoją nazwę dzięki nowemu aparatowi z szybkim i precyzyjnym hybrydowym ogniskowaniem, stworzonemu wraz z kultowym producentem profesjonalnych urządzeń fotograficznych Hasselblad. Jego główną różnicą jest obiektyw zmiennoogniskowy 24-48 (2-krotny zoom optyczny), ale używany 1/2,3″ 12-megapikselowy jest już znany z poprzednich modeli DJI.

Dzięki zoomowi optycznemu można zmieniać kąt widzenia bez konieczności zbliżania się do obiektu lub odwrotnie, oddalania się od niego. Teraz nie musisz przycinać zdjęć, tracąc cenne piksele. Wydajny algorytm cyfrowego Zbliżenia również pozostał i doskonale uzupełnia zoom optyczny.

Dla miłośników szczegółowych krajobrazów z lotu ptaka istnieje możliwość robienia 48-megapikselowych zdjęć, sklejonych automatycznie z 9 klatek.

Dzięki wbudowanemu zawieszeniu i inteligentnemu systemowi stabilizacji Quadcopter w powietrzu, który stał się jeszcze bardziej doskonały, nie zobaczysz nawet granic klejenia na zdjęciach. Dla tych, którzy chcą obsługiwać wszystko samodzielnie z maksymalnym zaangażowaniem, istnieje obsługa RAW, a jeśli jeszcze nie nauczyłeś się” wyciągać ” nocnych zdjęć na komputerze – funkcje HDR i HyperLight zrobią wszystko za Ciebie jeszcze na etapie fotografowania.

Ci, którzy są poważnie zafascynowani filmowaniem z powietrza, znajdą nowe możliwości wielu zastosowań.

DJI nawet niezależnie ocenił kreatywne perspektywy nowych rozwiązań i przewidział automatyczne scenariusze.

Tak więc, na przykład, można łatwo strzelać jako hollywoodzkiego operatora za pomocą funkcji Dolly Zoom (Transtrav), mody, która została wprowadzona przez Alfreda Hitchcocka w sercu XX wieku. Mavic 2 obsługuje nagrywanie wideo 4K / 30, a jako kodek można wybrać nowomodny super wydajny HEVC lub znany H. 264. Stabilizacja optyczna W Mavic 2 Zoom, tradycyjnie realizowane na najwyższym poziomie.

Zdjęcia i filmy są wynikiem, ale proces jest nie mniej ważny. Mavic 2 Zoom otrzymał nie tylko ulepszenia autopilota APAS i FlightAutonomy, ale także ulepszony system bezpieczeństwa.

Od dołu, od góry, po bokach oraz z przodu iz tyłu znajdują się czujniki Zbliżeniowe zapobiegające kolizjom.

Dron nie tylko rozpoznaje niebezpieczne obiekty z odległości od kilku metrów do kilkudziesięciu metrów, ale także automatycznie kontroluje prędkość, aby uniknąć niebezpiecznych zbieżności w czasie.

Możliwości takie jak budowa trasy, pościg, a także powrót do określonego punktu stały się jeszcze bardziej doskonałe i dokładniejsze – wiele kosztem nowych czujników.

Nowe silniki i ulepszona aerodynamika zapewniają nie tylko imponującą prędkość do 72 km/h, ale także mniejszy poziom hałasu w porównaniu z Mavic pierwszej generacji. Zaktualizowane regulatory skoku napędu sinusoidalnego znacznie zmniejszyły hałas przy zwiększonej mocy.

Zwiększyła się również Autonomia-na jednym w pełni naładowanym inteligentnym akumulatorze dron może pracować do 31 minut, chociaż czas zależy znacznie od warunków pogodowych i prędkości. A co jest niezmienne-to jakość transmisji strumienia wideo, OcuSync 2.0 pozwala przesyłać wideo 1080p na odległość do 8 km, przy czym istnieje możliwość automatycznego wyboru częstotliwości, chociaż na terytorium Rosji ta możliwość nie może być używana.

Kompletny pilot Mavic 2 Zoom działa do 135 minut na jednym ładowaniu baterii.

Wygodny uchwyt na smartfony pozwala wygodnie kontrolować quadcopter i zobaczyć wszystkie jego „oczy”. Istnieje również wsparcie dla bardziej zaawansowanego pilota DJI Smart Controller, który jest sprzedawany osobno. A jeśli chcesz spojrzeć na świat jak Mavic 2 dosłownie – gogle DJI pozwala to zrobić, czerpiąc ogromną przyjemność z Sterowania latającą kamerą.